Redmi K70 serisinin kamera detayları netleşiyor

Yılın en çok merak edilen akıllı telefon çıkışlarından biri olan Redmi K70 serisi, performans, tasarım ve fiyat-performans oranı konusunda benzer ürünleri geride bırakma iddiasıyla gündemde. Redmi’nin genel müdürü Lu Weibing, K70 Pro’nun kendi kategorisindeki benzer ürünlerden daha üstün olacağını onayladı.

Duyumcu Digital Chat Station’ın sızdırdığı bilgilere göre, Redmi K70 serisi amiral gemisi bir kamera sensörü ile donatılacak. Xiaomi’nin, Redmi K70 serisine OnePlus 12 ve Realme GT 5 Pro gibi diğer amiral gemisi cihazlarda da kullanılması planlanan yeni bir amiral gemisi sensörü olan IMX9/LYT8 sensörünü eklediği söyleniyor.

Redmi K70 serisinin kamera detayları netleşiyor

Bu sensörün, özellikle düşük ışık performansında ve görüntü kalitesinde büyük iyileştirmeler sunacağı belirtiliyor. Ayrıca, sızdırılan bilgilere göre akıllı telefonda bir periskop modülü bulunma ihtimali de bulunuyor.

Redmi’nin Pazarlama Genel Müdürü Wang Teng Thomas ise Weibo üzerinden K70 serisi hakkında bazı bilgiler paylaştı. Thomas’a göre Redmi K70, 1.5K çözünürlüğe sahip bir ekranla, Redmi K70 Pro ise 2K çözünürlükte bir ekranla gelecek. Her iki model de en son Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle güçlendirilecek. Redmi, K70 serisinin Çin’deki çıkış tarihini henüz doğrulamadı, ancak sizlere en güncel bilgileri sunmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x